کیف پول دیجیتال چیست؟ و تا چه میزان امن هستند؟

کیف پول دیجیتال چیست؟ و تا چه میزان امن هستند؟

کیف پول دیجیتال چیست؟ و تا چه میزان امن هستند؟

کیف‌های دیجیتال متشکل از یک رمز می‌باشند که می‌توان آن را مانند شماره‌ حساب در اختیار دیگران گذاشت. در دنیای مهندسی به این کد، کلید عمومی گفته می‌شود. این کلید در رمزنگاری مسئولیت مسیریابی را بر عهده دارد؛ اما این کلید اختصاصی شماست که اجازه باز کردن این کیف را می‌دهد.

کیف پول دیجیتال چیست؟ این اولین سؤالی است که هر معامله‌گر و هر سرمایه ‌گذار ارزهای دیجیتال در اولین قدم خود به آن مواجه می‌شود. اصولاً در کنار مفهوم ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و … مفهومی دیگری به نام والت یا همان کیف پول آورده می‌شود. ازاین‌ رو اصولاً یکی از سؤالات اساسی بسیاری از تازه‌ کاران در این زمینه این است که بدانند کیف پول دیجیتال چیست؟ اصولاً سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ به شکل‌های مختلفی چون “والت چیست؟”، “bitcoin wallet چیست؟”، ” wallet btc چیست؟” پرسیده می‌شود.

اما به ‌واقع کیف پول دیجیتال چیست؟ برای این‌ که دقیقاً بدانیم کیف پول دیجیتال چیست؟ باید کمی به ماهیت ارزهای دیجیتال نگاه کنیم. ارزهای دیجیتال برخلاف سایر ارزهای رایج هیچ‌ گونه بعد فیزیکی ندارد و عملاً نمی‌ توان آن را به‌ صورت لمسی حس کرد. این موضوع به نظر می ‌رسید که بتواند ما را از شر داشتن حساب‌های بانکی و انواع روش‌های نگهداری فیزیکی و دیجیتالی پول حفظ کند؛ اما چیزی که در زمینه تجارت و پاسخ به سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ بسیار مورد توجه قرار می ‌گیرد این است که شما می ‌خواهید به‌ واسطه نقل‌ وانتقال پول یا ارز مورد نظر داد و ستدی انجام دهید. ازاین ‌رو ظرفی برای نگه ‌داشتن ارزهای خود مانند یک حساب بانکی نیاز دارید.

در پاسخ به کیف پول دیجیتال چیست؟ باید گفت که ازآنجایی ‌که ارزهای دیجیتال از پروتکل‌های مرسوم مالی و بانکی پیروی نمی‌کند و روش خاص خود را دارد، نمی ‌توان انتظار داشت که بتوانیم این ارزهای دیجیتال را در بانک‌ها ذخیره کنیم. ازاین ‌رو به یک ‌چیز دیجیتالی نیاز داریم تا بتوانیم این ارزهای دیجیتال را در آن جمع کنیم و در صورت نیاز از آن ظرف دیجیتالی آن‌ها را خارج کنیم. به ‌طورکلی به این ظرف دیجیتال کیف پول یا والت گفته می‌شود.

اگر هم میخواهید با آموزش ساخت کیف پول بیت کوین و بهترین کیف پول‌ بیت کوین آشنا شوید به این مقالات مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب  کنید. 

کیف پول دیجیتال چیست؟

برای درک سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ باید با ماهیت ارزهای دیجیتال آشنا شویم. این ارزها برخلاف فیات‌ها و ارزهای معمول امروزی ماهیت فیزیکی ندارند و اگر دقیق‌ تر بخواهیم بگوییم این ارزها چیزی جز یک کد رمز چندرقمی بیشتر نیستند. این کدهای رمز به شیوه خاص و یکتایی تولید می‌شوند که در شبکه بلاک چین قرار می‌گیرند و این اتفاق باعث شده است که عملاً دزدیدن، ردیابی و کلاه ‌برداری این ارزهای مالی به صفر برسد؛ بنابراین وقتی ارزهای دیجیتال ماهیتی کد مانند دارند، می‌ توان در پاسخ کیف پول دیجیتال چیست؟ گفت که این والت ها در واقعیتی چیزی جز یک کلید عمومی (رمز عمومی) بیشتر نیست.

درواقع در پاسخ کیف پول دیجیتال چیست؟ باید گفت این کیف‌های دیجیتال متشکل از یک رمز می‌باشند که می‌توان آن را مانند شماره‌ حساب در اختیار دیگران گذاشت. در دنیای مهندسی به این کد، کلید عمومی گفته می‌شود. این کلید در رمزنگاری مسئولیت مسیریابی را بر عهده دارد؛ اما این کلید اختصاصی شماست که اجازه باز کردن این کیف را می‌دهد.

نابراین اگر بخواهیم تا به اینجای کار یک جمع‌ بندی از تمام صحبت‌ها در مورد سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ داشته باشیم باید گفت که کیف‌های دیجیتال یک رمز عمومی بیشتر نیستند که این رمز می ‌تواند در اختیار هرکسی قرار بگیرد. شما در یک خرید یا فروش این کلید عمومی را در اختیار فروشنده یا خریدار قرار می‌دهید تا مبلغ مورد نظر از حساب شما کسر یا به حساب شما واریز شود.

اما مسئله مهم دیگر که باید در مورد سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ یا سؤال‌های این‌ چنینی مانند والت چیست؟ bitcoin wallet چیست؟ wallet btc چیست؟ بررسی کنیم این است که با انواع کیف‌های دیجیتال آشنا شویم.

به‌ هرحال این کیف‌ها قرار است ازنظر مالی و ارزش اقتصادی میلیون‌ها دلار را در خود نگهداری کنند. ازاین ‌رو مسئله امنیت باعث شده است که با انواع پاسخ‌ها در مورد سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ روبه ‌رو شویم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این مسئله بیشتر صحبت کنیم.

انواع پاسخ‌ها در مورد کیف پول دیجیتال چیست؟

مان‌طور که در بالاتر گفتیم مسئله امنیت باعث شده است که به‌ طورکلی با انواع پاسخ‌های مختلف در قبال کیف پول دیجیتال چیست؟ روبه‌ رو شویم.

درواقع کیف‌های پول دیجیتال تحت اختیار هیچ ارگان یا دولتی نیست و همین عامل باعث شده است که نسبت به حفظ امنیت آن کمی شک وجود داشته باشد؛ اما همان‌ طور که در پاسخ اولیه کیف پول دیجیتال چیست؟ گفتیم هر کیف الکترونیکی از یک رمز عمومی و خصوصی تشکیل‌ شده است.

 

مادامی‌ که رمز خصوصی شما در دسترس کسی قرار نگیرد، این کیف‌های پول امنیت خود را حفظ می‌کنند. در نظر هک و شکسته شدن رمز خصوصی نیز باید گفت که به‌ طورکلی سیستم کد گذاری شده و همچنین شبکه بلاک چین به‌ طوری کنار یکدیگر قرارگرفته‌اند که این اجازه را به کسی نمی ‌دهد تا بخواهد از طریق کلید عمومی دست به شکستن کلید اختصاصی کند. پس‌ازاین بابت نیز مشکلی وجود ندارد.

اما به‌ هرحال نوع استفاده از این کیف‌ها و همچنین نوع امنیت فیزیکی که برای کلید اختصاصی خودمان در نظر می‌گیریم می‌تواند انواع پاسخ‌های مختلف برای کیف پول دیجیتال چیست؟ ایجاد کند. 

به‌ طور مثال در پاسخ به سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ باید گفت که یکی از بی ‌ارزش ‌ترین اما درعین‌ حال قوی‌ ترین کیف دیجیتالی را می ‌توان کیف‌های کاغذی نامید. این کیف‌ها اصولاً هیچ پلتفرم خاصی ندارند و عملاً تحت هیچ نرم‌افزاری کارایی ندارند. شما نمی‌توانید به‌ صورت لحظه‌ای میزان ورود و خروج سرمایه خود را چک کنید. این والت دیجیتالی تنها یک کد عمومی و خصوصی به‌ صورت پرینت شده در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید سرمایه خودتان را جابه ‌جا کنید، همین!

این مسئله باوجود این ‌که  کاربری را بسیار سخت کرده است و امروزه کمتر کسی سراغ این نوع کیف‌های دیجیتال می‌رود اما به‌ طورکلی به سبب این‌ که هیچ ارتباطی با دنیای اینترنت ندارد و تنها این امنیت فیزیکی آن است که اهمیت دارد. عملاً می‌توان گفت که این نوع کیف‌های دیجیتال از امن ‌ترین کیف‌ها محسوب می‌شوند؛ اما بیایید با انواع دیگر کیف‌ها در پاسخ به سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ آشنا شویم.

دیگر انواع پاسخ‌هایی که می‌توان به سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟

 

اما در پاسخ به سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ می‌توان از کیف‌های دسکتاپی، موبایلی، تحت وب و سخت‌افزاری نام برد. به‌ طورکلی همه این‌ها بر اساس نوع استفاده‌ای که می‌تواند برای ما داشته باشد طرفداران خاص خودش را دارد. به‌طورکلی در پاسخ کیف پول دیجیتال چیست؟ یادتان باشد این خود شما هستید که ممکن است کلید خصوصی خودتان را در اختیار دیگران بگذارید.

در کلام بهتر یک هکر نمی‌تواند هیچ‌ گاه به‌ صورت مستقیم وارد سیستم بلاک چین شود و کلید خصوصی شمارا بدزدد؛ اما می‌ تواند کاری بکند که خود شما این کلید را در اختیار او بگذارید. در این راستا، ده ها و صدها کیف دیجیتال تقلبی ساخته‌ شده است که شما کلیدهای خودتان را به آن می ‌سپارید و بعد از مدتی تمام سرمایه شما در دستان صاحب اصلی کیف پول قرار می‌گیرد. گاهی نیز کلاه‌ برداران با جا زدن رمز کیف پول خودشان به ‌جای رمز اصلی شما، خیلی راحت می ‌توانند دارایی شمارا به نام خودشان ثبت کنند.

ازاین‌ رو نوع پاسخی که خود شما به کیف پول دیجیتال چیست؟ می‌دهید می‌تواند مشخص کند کدام نوع از انواع کیف‌های دیجیتالی می‌تواند برای شما مناسب باشد. به‌ طورکلی کیف‌های دسکتاپی و موبایلی کیف‌های نرم‌افزاری هستند که بدون نیاز به اینترنت می‌توانند دارایی شمارا نشان بدهند؛ اما برای به ‌روزرسانی باید به اینترنت متصل باشند. این‌ که این نوع کیف‌ها هرلحظه نیاز به اتصال به اینترنت ندارند امنیت خوبی نسبت به کیف‌های تحت وب دارند.

این کیف‌ها عملاً همیشه در معرض حمله هکرها قرار دارد و شما با یک اشتباه به‌ راحتی می‌توانید در دام این نوع کلاه‌ برداری‌ها قرار بگیرید؛ اما به‌واقع می‌توان کیف‌های سخت‌افزاری را امن‌ ترین و در دسترس ترین کیف‌های دیجیتال دانست. این کیف‌ها وابسته به یک عامل فیزیکی و سخت‌افزاری مانند یک فلش مموری خاص است. این فلش مموری مادامی ‌که متصل به سیستم شما باشد می‌توانید از کیف پول خود استفاده کنید؛ بنابراین عملاً این نوع کیف‌ها امنیت بسیار بالایی دارند. این نوع کیف را می ‌توان یک پاسخ مناسب به کیف پول دیجیتال چیست؟ دانست.

 

خلاصه کلام و پاسخ‌هایی که به کیف پول دیجیتال چیست؟ دادیم.

به‌ طورکلی در مورد سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ سعی کردیم در این مقاله به‌طور کامل صحبت شود. درواقع سؤال کیف پول دیجیتال چیست؟ یک سؤال کلی اما اساسی است. کیف‌های پول دیجیتال امروز عاملی است که نمی‌توان به ‌راحتی آن‌ها را دست ‌کم گرفت. به‌هرحال بازارهای ارز دیجیتال امروز در حال رونق گرفتن هستند و بسیاری دوست دارند که در این بازارها فعالیت داشته باشند. ازاین ‌رو سعی کردیم که در این مقاله پاسخ درخوری به کیف پول دیجیتال چیست؟ بدهیم.

یک نکته پایانی در مورد کیف پول دیجیتال چیست؟ این است که این کیف‌ها بسته به نوع خدمات و پشتیبانی‌هایی که ارائه می‌ کنند می‌ توانند بسیار مختلف و متعدد باشند. به ‌طور مثال در پاسخ به کیف پول دیجیتال چیست؟ باید گفت که اکثر این کیف‌های دیجیتالی توانایی نقل‌ وانتقال بیت کوین را دارد اما برای این‌ که بتوانید سایر ارزهای دیجیتال را جابجا کنید باید کیف دیجیتالی را پیدا کنید قابلیت انتقال این ارز را داشته باشد. معمولاً سایت اصلی این رمز ارزها کیف‌های مناسبی را برای انتقال ارزهای خود معرفی می‌ کنند.

به‌ طورکلی در نظر داشته باشید که پاسخ به کیف پول دیجیتال چیست؟ بیشتر بستگی به خود شما دارد. شما بر اساس نیاز خودتان و همچنین نوع کاربری که از این ارزها و کیف‌های دیجیتال انتظار دارید، می‌توانید پاسخ مناسبی برای کیف پول دیجیتال چیست؟ پیدا کنید.